Blaszak na działce

Blaszak na działce nie każdemu wydaje się dobrą opcją. Duży, blaszany, rzucający się w oczy garaż staje się zmorą właścicieli działek. Czy jest na to sposób? Co zrobić, aby blaszak nie stał się koszmarem?

Właściwe położenie

Po pierwsze należy dobrze przemyśleć położenie budynku. Blaszaki same w sobie nie zachwycają wyglądem, jednak ich cena, funkcjonalność i łatwość montażu sprawiają, że popularność nie spada. Jeśli blaszak ma służyć tylko jako budynek gospodarczy warto wybrać miejsce mniej widoczne z ulicy, w dalszej części działki. Nie należy zapominać o sąsiadach, którym widok blaszanego obiektu może również nie odpowiadać.

Odpowiedni kolor i wielkość

Aby blaszaki nie rzucały się w oczy, producenci stosują różne kolory blachy. Dzięki temu budynek harmonizuje z otoczeniem, wpasowuje się w krajobraz. Warto również wybrać optymalną wielkość garażu. Inny rozmiar potrzebny jest w przypadku budynku gospodarczego, a inny, gdy blaszak ma służyć jako miejsce do parkowania samochodu. Blaszaki występują w wielu opcjach: jednostanowiskowe i wielostanowiskowe, z bramą uchylną i standardową, z dachem dwuspadowymi i jednospadowym.

Rośliny

Dodatkowo, aby blaszaki nie raziły swoja obecnością, można je otoczyć wieloletnimi zimozielonymi roślinami. Świetnie sprawdzą się tuje, jałowce, czy bluszcz. Posadzone w odpowiedniej odległości, nie naruszą konstrukcji garażu, ale dodają uroku.

Blaszaki to doskonała opcja dla klientów, którzy liczą na niski koszt zakupu, funkcjonalność i dostępność produktu.